X

Lucien Peczynski

Adwokat
Paryż (1992)
Warszawa (2010)

Lucien Peczynski jest adwokatem przy Izbie Adwokackiej w Paryżu (1992) oraz w Warszawie (2010). Posiada wieloletnie doświadczenie, doradzając biznesowi w rozwiązywaniu problemów prawnych już od ponad 30 lat. W działalności zawodowej koncentruje się na kwestiach związanych z prawem umów, prawie handlowym, prawie spółek oraz prawie transportowym. Specjalizuje się także w prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem problematyki oddelegowania pracowników.

Jest jednym z założycieli Kancelarii COPERNIC AVOCATS oraz wspólnikiem zarządzającym.

Lucien Peczynski doradza wielu podmiotom gospodarczym w bieżącej obsłudze prawnej oraz reprezentuje Klientόw w licznych postępowaniach sądowych. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie prawa upadłościowego i naprawczego.

Przed założeniem Kancelarii, przez ponad 17 lat praktykował w paryskich kancelariach, takich jak: Légis-Consult (grupa Mazars) i Lamy-Lexel, specjalizując się w prawie gospodarczym i prawie spółek.

Jest autorem licznych artykułów prawniczych publikowanych na łamach pism zarówno we Francji, jak i w Polsce. Aktywnie uczestniczy w seminariach związanych z profilem Kancelarii oraz poświęconych kwestiom prawno-porównawczym. Przeprowadzał także szkolenia dla radców prawnych, omawiając najważniejsze zagadnienia francuskiego prawa gospodarczego.

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Panthéon – Sorbonne Paris I (specjalizacja prawo prywatne oraz prawo gospodarcze), Uniwersytetu Paris II – Panthéon Assas (specjalizacja prawo spółek handlowych) oraz Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest członkiem stowarzyszenia Association Droit et Commerce. Obecnie koncentruje się na zarządzaniu pracą i rozwojem Kancelarii.

Pracuje w języku francuskim, polskim i angielskim.