X

Iwona Jowik

Adwokat
Paryż (1998)
Warszawa (2006)

Iwona Jowik jest adwokatem przy Izbie Adwokackiej w Paryżu (1998) oraz w Warszawie (2010), a wcześniej w Wałbrzychu (2006). Specjalizuje się w doradztwie prawnym oraz postępowaniach sądowych. Prowadzi sprawy w szczególności z zakresu prawa konkurencji, prawa handlowego oraz prawa karnego gospodarczego.

Jest jednym z założycieli Kancelarii COPERNIC AVOCATS oraz wspólnikiem zarządzającym.

Doświadczenie zdobywała pracując w renomowanych paryskich kancelariach adwokackich. Ponadto pracowała w dziale prawnym jednej z wiodących na rynku francuskim grup kapitałowych. Obecnie doradza największym światowym markom, głównie z branży produktów luksusowych oraz sieciom sprzedaży. Reprezentuje również Klientów w postępowaniach sądowych dotyczących nieuczciwych praktyk rynkowych przed sądami handlowymi.

Iwona Jowik posiada wieloletnią praktykę w zakresie doradztwa oraz prowadzenia postępowań sądowych na rzecz firm ubezpieczeniowych (z zakresu odpowiedzialności cywilnej i zawodowej, ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczeń ryzyk specjalnych oraz przemysłowych, ubezpieczeń w transporcie).

Obsługiwała transakcje fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym o zasięgu międzynarodowym. Doradza dużym podmiotom zamierzającym inwestować i prowadzić swoją działalność na terytorium Francji i Polski.

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Paris II – Panthéon Assas (ze specjalizacją w prawie prywatnym i gospodarczym). Ukończyła również King’s College London, gdzie otrzymała tytuł LLM.

Była także pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Lille II.

Jest członkiem stowarzyszenia Association Droit et Commerce.

Pracuje w języku polskim, francuskim i angielskim.